Skeel-Schaffalitzky, Santasilia

Del

København (Copenhagen)



 


Notater: København, Sokkelund, København, Danmark
OpenStreetMap

By : Breddegrad: 55.6762944, Længdegrad: 12.5681157


Fødsel

Match 1 til 50 fra 4416

1 2 3 4 5 ... 89» Næste»

   Efternavn, Fornavn    Fødsel    Person-ID 
1 Asta Agnes  2 aug. 1896København (Copenhagen) I56346
2 Eleonora Caroline  20 jan. 1857København (Copenhagen) I56345
3 Karine  ca. 1545København (Copenhagen) I36704
4 Ackermann, Albertine Charlotte  6 jan. 1801København (Copenhagen) I64448
5 Adeler, Frederik Christian til Gimsø Kloster, Bratsberg og Dragsholm  23 okt. 1668København (Copenhagen) I12799
6 Adeler, Holger baron  20 aug. 1902København (Copenhagen) I42537
7 Adeler, Julie Oline Charlotte baronesse  30 nov. 1877København (Copenhagen) I42545
8 Adeler, Sophie Amalie  10 aug. 1666København (Copenhagen) I250
9 Adrian, Margrethe Cathrine  1744København (Copenhagen) I88086
10 af Augustenborg, Caroline Amalie  28 jun. 1796København (Copenhagen) I12157
11 af Augustenborg, Christian Karl Friedrich August Hertug  19 jul. 1798København (Copenhagen) I5780
12 af Danmark, Axel Christian George  12 aug. 1888København (Copenhagen) I8985
13 af Danmark, Christian Frederik Wilhelm Valdemar Gustaf  4 mar. 1887København (Copenhagen) I8241
14 af Danmark, Christian Valdemar Henri John greve af Monpezat   I7857
15 af Danmark, Felix Greve af Monpezat   I7846
16 af Danmark, Prins Ferdinand  22 nov. 1792København (Copenhagen) I5706
17 af Danmark, Prins Georg  21 apr. 1653København (Copenhagen) I2888
18 af Danmark, Isabella Henrietta Ingrid Margrethe komtesse af Monpezat   I17741
19 af Danmark, Luise Caroline Josephine Sophie Thyra Olga  17 dec. 1875København (Copenhagen) I8185
20 af Danmark, Thyra Louise Caroline Amalie Augusta Elisabeth  14 mar. 1880København (Copenhagen) I8230
21 af Danmark og Norge, Anne-Sophie Prinsesse  1 sep. 1647København (Copenhagen) I14307
22 af Danmark og Norge, Arveprins Christian  10 apr. 1603København (Copenhagen) I17634
23 af Danmark og Norge, Christiane Amalie  23 okt. 1723København (Copenhagen) I10371
24 af Danmark og Norge, Prinsesse Elisabeth  16 mar. 1606København (Copenhagen) I17794
25 af Danmark og Norge, Arveprins Frederik  11 okt. 1753København (Copenhagen) I5684
26 af Danmark og Norge, Prins Ulric  2 feb. 1611København (Copenhagen) I17635
27 af Gyldenfeldt, Adelaide Elisabeth  2 mar. 1833København (Copenhagen) I74411
28 af Gyldenfeldt, Anne Beate  19 jun. 1894København (Copenhagen) I74404
29 af Gyldenfeldt, Anne Christiane Nicoline  maj 1793København (Copenhagen) I74433
30 af Gyldenfeldt, Anne Eleonore Henriette  aug. 1790København (Copenhagen) I74432
31 af Gyldenfeldt, Anne Sophie  feb. 1796København (Copenhagen) I74407
32 af Gyldenfeldt, Beate Regitze  20 feb. 1803København (Copenhagen) I74438
33 af Gyldenfeldt, Carl Vilhelm  13 aug. 1874København (Copenhagen) I74458
34 af Gyldenfeldt, Christian  1795København (Copenhagen) I74406
35 af Gyldenfeldt, Christian  1 sep. 1815København (Copenhagen) I74441
36 af Gyldenfeldt, Christian Nicolai til Hohenlied  2 jun. 1788København (Copenhagen) I65931
37 af Gyldenfeldt, Clara Mathilde  25 aug. 1837København (Copenhagen) I74413
38 af Gyldenfeldt, Edvard Caspar Vessel  10 jun. 1812København (Copenhagen) I74440
39 af Gyldenfeldt, Elisabeth Henriette  dec. 1795København (Copenhagen) I74434
40 af Gyldenfeldt, Hans Henrik  16 okt. 1785København (Copenhagen) I74392
41 af Gyldenfeldt, Harriet Anna Augusta  5 nov. 1855København (Copenhagen) I74399
42 af Gyldenfeldt, Holger Dahl  10 sep. 1801København (Copenhagen) I74437
43 af Gyldenfeldt, Nicoline Magdalene  sep. 1784København (Copenhagen) I74431
44 af Gyldenfeldt, Niels Sehested  5 sep. 1799København (Copenhagen) I74408
45 af Gyldenfeldt, Olga Marie Mathilde  16 apr. 1854København (Copenhagen) I74396
46 af Gyldenfeldt, Peter Valdemar Julius  4 jan. 1831København (Copenhagen) I74410
47 af Gyldenfeldt, Regitze  28 nov. 1895København (Copenhagen) I74405
48 af Gyldenfeldt, Sophus Frederik  11 apr. 1809København (Copenhagen) I74439
49 af Rosenborg, Birger Valdemar George Flemming Kai Axel greve   I8996
50 af Rosenborg, Carl Johan greve   I30740

1 2 3 4 5 ... 89» Næste»



Døbt

Match 1 til 50 fra 67

1 2 Næste»

   Efternavn, Fornavn    Døbt    Person-ID 
1 Benzon, Christian  28 dec. 1685København (Copenhagen) I41070
2 Benzon, Lars (Lauritz) til Benzonsdal  21 jul. 1687København (Copenhagen) I33832
3 Benzon, Niels  24 jan. 1682København (Copenhagen) I41068
4 Benzon, Peder til Vaar  26 jul. 1684København (Copenhagen) I17660
5 Benzon, Søster Nielsdatter  12 mar. 1683København (Copenhagen) I41069
6 Berregaard, Enevold  28 aug. 1712København (Copenhagen) I86929
7 Bille, Thalia Amalia  22 feb. 1792København (Copenhagen) I7178
8 Brøer, Frederik Ludvig  24 nov. 1710København (Copenhagen) I42255
9 Bugge, Vilhelm Samuel  15 feb. 1782København (Copenhagen) I62804
10 Danneskiold-Laurvig, Juliane Sophia Maria grevinde  13 jan. 1757København (Copenhagen) I10505
11 Danneskiold-Samsøe, Caroline Amalie (Amy) komtesse  15 maj 1843København (Copenhagen) I10384
12 Danneskiold-Samsøe, Cecil komtesse   I25035
13 Danneskiold-Samsøe, Christian Conrad Sophus greve  19 nov. 1836København (Copenhagen) I11754
14 Danneskiold-Samsøe, Christian Frederik lensgreve  9 maj 1838København (Copenhagen) I11358
15 Danneskiold-Samsøe, Christian Nicolai greve  16 jun. 1723København (Copenhagen) I22850
16 Danneskiold-Samsøe, Frederik Christian greve  6 jun. 1722København (Copenhagen) I5858
17 Danneskiold-Samsøe, James Christian Carl Sophus lensgreve  23 dec. 1900København (Copenhagen) I42056
18 Danneskiold-Samsøe, Louise komtesse  11 maj 1869København (Copenhagen) I22790
19 Danneskiold-Samsøe, Otto August Ludvig Balthazar greve  7 aug. 1841København (Copenhagen) I6948
20 Danneskiold-Samsøe, Ulrich Adolph lensgreve  16 jun. 1723København (Copenhagen) I22851
21 Dietrichson, Erasmus  5 okt. 1673København (Copenhagen) I50815
22 Fleischer, Esaias  25 okt. 1633København (Copenhagen) I36683
23 Geisler, Johanne Christiane Birgitte  15 maj 1776København (Copenhagen) I1404
24 Griffenfeld, Peder Schumacher Greve af  1 sep. 1635København (Copenhagen) I36783
25 Grüner, Margrethe Alethe  10 nov. 1722København (Copenhagen) I2871
26 Gyntelberg, Elisabeth Sophie  24 jan. 1729København (Copenhagen) I86096
27 Holck, Christian Frederik baron  21 jun. 1734København (Copenhagen) I11458
28 Holstein-Holsteinborg, Poul greve   I44920
29 Hoppe, Cathrine Hansdatter  14 aug. 1644København (Copenhagen) I45181
30 Hoppe, Iver  5 sep. 1649København (Copenhagen) I45177
31 Iuel, Niels Rudolph  29 maj 1830København (Copenhagen) I9258
32 Iuel-Brockdorff, Erik baron  25 jan. 1907København (Copenhagen) I18132
33 Jacobæus, Thomas Holgersen  25 jan. 1687København (Copenhagen) I33381
34 Juel, Helvig Margrethe  15 dec. 1706København (Copenhagen) I30995
35 Juel, Niels Frederik Grabow  28 sep. 1804København (Copenhagen) I11010
36 Knuth-Christiansdal, Siegfriede Victorine komtesse  11 aug. 1790København (Copenhagen) I35448
37 Kruse, Caspar Casparsen  26 apr. 1725København (Copenhagen) I21510
38 Lerche, Carl Georg Frederik  28 okt. 1775København (Copenhagen) I33966
39 Lützen, Gunhild Magdalene  3 mar. 1776København (Copenhagen) I28220
40 Løvenskiold, Axel  29 jun. 1853København (Copenhagen) I1863
41 Magnus, Olga  3 dec. 1883København (Copenhagen) I35167
42 Reventlow, Christian Ditlev Frederik lensgreve til Christianssæde og Reventlow  12 mar. 1748København (Copenhagen) I10363
43 Reventlow, Conrad Georg greve  København (Copenhagen) I10342
44 Riise, Caroline Vilhelmine  11 mar. 1798København (Copenhagen) I63790
45 Risting, Anna Kathinka  29 maj 1784København (Copenhagen) I8420
46 Schulin, Sophie Hedevig komtesse  13 mar. 1849København (Copenhagen) I5301
47 Schuurmann, Mette Holmsted  25 jul. 1718København (Copenhagen) I42142
48 Schønheyder, Augusta Dorthea Conradine  8 dec. 1792København (Copenhagen) I63779
49 Schønheyder, Henriette Dorothea Margrethe  20 apr. 1797København (Copenhagen) I63789
50 Schønheyder, Johan Carl  20 maj 1795København (Copenhagen) I63780

1 2 Næste»



Død

Match 1 til 50 fra 3912

1 2 3 4 5 ... 79» Næste»

   Efternavn, Fornavn    Død    Person-ID 
1 Anna  †København (Copenhagen) I30414
2 Anna Maria  1711København (Copenhagen) I82750
3 Apollone  †København (Copenhagen) I37101
4 Eleonora Caroline  18 jul. 1918København (Copenhagen) I56345
5 Ellen (?)  eft. 1728København (Copenhagen) I64574
6 Else  1676København (Copenhagen) I65447
7 Karine  eft. 1585København (Copenhagen) I36704
8 Abrahamsen, Otto Kierulf  30 jun. 1957København (Copenhagen) I35905
9 Adeler, Agnete Marie baronesse  27 aug. 1885København (Copenhagen) I41036
10 Adeler, Charlotte Amalie  19 apr. 1724København (Copenhagen) I33831
11 Adeler, Christian Hermann baron  30 maj 1899København (Copenhagen) I42526
12 Adeler, Cort Sivertsen  13 nov. 1794København (Copenhagen) I42509
13 Adeler, Frederik baron til baroniet Adelersborg  23 aug. 1816København (Copenhagen) I11746
14 Adeler, Frederikke Amalie  23 maj 1712København (Copenhagen) I33825
15 Adeler, Joseph Emil baron  12 jun. 1882København (Copenhagen) I42527
16 Adeler, Sophie Hedevig baronesse  2 apr. 1859København (Copenhagen) I11744
17 af Danmark, Axel Christian George  14 jul. 1964København (Copenhagen) I8985
18 af Danmark, Prinsesse Caroline  31 mar. 1881København (Copenhagen) I5717
19 af Danmark, Prins Ferdinand  29 jun. 1863København (Copenhagen) I5706
20 af Danmark, Harald  30 mar. 1949København (Copenhagen) I8208
21 af Danmark og Norge, Christiane Amalie  7 jan. 1724København (Copenhagen) I10371
22 af Danmark og Norge, Prinsesse Sophie  7 sep. 1605København (Copenhagen) I17793
23 af Gyldenfeldt, Anna Sophie  29 aug. 1885København (Copenhagen) I74539
24 af Gyldenfeldt, Anne Christiane Nicoline  1794København (Copenhagen) I74433
25 af Gyldenfeldt, Anne Eleonore Henriette  1792København (Copenhagen) I74432
26 af Gyldenfeldt, Anne Sophie  17 dec. 1801København (Copenhagen) I74407
27 af Gyldenfeldt, Carlo Viggo Henry Sehested  27 okt. 1928København (Copenhagen) I74401
28 af Gyldenfeldt, Casper Wessel  1 jul. 1830København (Copenhagen) I65929
29 af Gyldenfeldt, Christian  22 dec. 1801København (Copenhagen) I74406
30 af Gyldenfeldt, Emma  19 maj 1882København (Copenhagen) I65933
31 af Gyldenfeldt, Hans Morten  †København (Copenhagen) I74525
32 af Gyldenfeldt, Holger Dahl  feb. 1802København (Copenhagen) I74437
33 af Gyldenfeldt, Marie Margrethe Henriette  31 maj 1863København (Copenhagen) I74453
34 af Gyldenfeldt, Nicoline Magdalene  jan. 1785København (Copenhagen) I74431
35 af Gyldenfeldt, Niels Sehested  29 apr. 1889København (Copenhagen) I74408
36 af Rosenborg, Erik Frederik Christian Alexander greve  11 sep. 1950København (Copenhagen) I11588
37 af Slesvig og Holsten, Marie Cathrine grevinde  1 sep. 1628København (Copenhagen) I7312
38 Aggers, Maren Knudsdatter  3 jan. 1749København (Copenhagen) I64543
39 Ahlefeldt, Anny komtesse af Eskilsmark  6 mar. 1952København (Copenhagen) I46488
40 Ahlefeldt, Cai Burchard lensgreve af Eskilsmark  21 dec. 1718København (Copenhagen) I11436
41 Ahlefeldt, Christian Ludvig greve  25 jul. 1889København (Copenhagen) I46463
42 Ahlefeldt, Sophie komtesse af Eskilsmark  15 dec. 1911København (Copenhagen) I46469
43 Ahlefeldt-Laurvigen, Antoinette Agnes Mathilde komtesse  22 jul. 1916København (Copenhagen) I30851
44 Ahlefeldt-Laurvigen, Charlotte Ida komtesse  4 okt. 1904København (Copenhagen) I33605
45 Ahlefeldt-Laurvigen, Edel Louise Augusta komtesse  18 jan. 1869København (Copenhagen) I11538
46 Ahlefeldt-Laurvigen, Eleonore Sophie komtesse  14 aug. 1920København (Copenhagen) I33612
47 Ahlefeldt-Laurvigen, Frederik Christian Jospeh Ludvig greve  20 jul. 1851København (Copenhagen) I9681
48 Ahlefeldt-Laurvigen, Gustav Adolph greve  31 dec. 1915København (Copenhagen) I33594
49 Ahlefeldt-Laurvigen, Josephine Mathilde komtesse  27 jan. 1863København (Copenhagen) I3384
50 Ahlefeldt-Laurvigen, Julie Louise Sophie komtesse  26 jan. 1900København (Copenhagen) I9869

1 2 3 4 5 ... 79» Næste»



Begravet

Match 1 til 50 fra 53

1 2 Næste»

   Efternavn, Fornavn    Begravet    Person-ID 
1 Berg, Anne Marie Pedersdatter  16 sep. 1735København (Copenhagen) I4086
2 Bille, Steen Andersen  København (Copenhagen) I9986
3 Bille, Steen Andersen linje VII: Den yngre adelsslægt Bille  16 maj 1698København (Copenhagen) I9980
4 Bille, Torben  København (Copenhagen) I37647
5 Bornemann, Frederikke Vilhelmine Charlotte  København (Copenhagen) I9988
6 Baadsgaard, Elise Caroline  30 aug. 1910København (Copenhagen) I57724
7 Danneskiold-Laurvig, Anna Sophie Amaile grevinde  2 jul. 1725København (Copenhagen) I22744
8 Danneskiold-Samsøe, N.N. komtesse  13 apr. 1746København (Copenhagen) I22862
9 Danneskiold-Samsøe, Ulrich Adolph lensgreve  22 jun. 1751København (Copenhagen) I22851
10 Friis af Hesselager, Otte  København (Copenhagen) I31165
11 Friis-Frijsenborg, Mariane Anna Christine komtesse  2 apr. 1690København (Copenhagen) I51049
12 Giedde, Margrethe Brostrupsdatter  30 maj 1627København (Copenhagen) I41566
13 Gyldenstierne, Anne Mogensdatter  16 dec. 1657København (Copenhagen) I30720
14 Gyldenstierne, Jytte Laxmandsdatter  14 dec. 1650København (Copenhagen) I25734
15 Gyldenstierne, Karen Ottesdatter til Aunsbjerg og Vraagaard  20 nov. 1589København (Copenhagen) I11003
16 Hein, Anna Margrethe  30 apr. 1717København (Copenhagen) I64170
17 Hess, David  9 sep. 1691København (Copenhagen) I30735
18 Hoppe, Emilie  19 maj 1916København (Copenhagen) I4240
19 Høeg (Banner), Jacob til Trudsholm  29 jul. 1610København (Copenhagen) I33768
20 Jacobæus, Thomas Holgersen  16 jan. 1710København (Copenhagen) I33381
21 Juel, Peder Eriksen til Hundsbæk  31 dec. 1665København (Copenhagen) I30250
22 Krabbe af Damsgaard, Oluf (Ole)  5 apr. 1864København (Copenhagen) I46157
23 la Cour, Paul Arvid Dornonville de  København (Copenhagen) I26252
24 Lange (tre Roser), Karen Gundesdatter  17 aug. 1657København (Copenhagen) I68814
25 O'Ferrall, Annie Catharine  København (Copenhagen) I51391
26 Obelitz, Gebhard Christian Wilhelm  København (Copenhagen) I2234
27 Oxe, Inger Johansdatter  19 dec. 1591København (Copenhagen) I48334
28 Parsberg, Christoffer greve til Jernit  28 nov. 1671København (Copenhagen) I15713
29 Rantzau, Christian greve  8 feb. 1765København (Copenhagen) I31390
30 Rodsteen, Markor til Lerbæk og Nørre Elkjær  27 jun. 1681København (Copenhagen) I419
31 Rosenkrantz, Birgitte Pallesdatter til Krenkerup  København (Copenhagen) I1330
32 Rosenkrantz, Jens  9 nov. 1658København (Copenhagen) I68055
33 Rosenkrantz, Niels Axelsen linje VII til Rydhave  30 aug. 1581København (Copenhagen) I25676
34 Rosenvinge, Henrik Willumsen til Lystager  7 mar. 1667København (Copenhagen) I36932
35 Rud, Lisbeth Corfitzdatter  22 sep. 1649København (Copenhagen) I2148
36 Schrøder, Anne  25 sep. 1699København (Copenhagen) I33388
37 Sehested, Christen  10 jul. 1663København (Copenhagen) I35480
38 Sehested, Sophie Christensdatter til Mindstrup  25 nov. 1671København (Copenhagen) I10194
39 Skeel, Ide Ottesdatter til Asdal, Markie og halve Hammelmose  30 jul. 1684København (Copenhagen) I15426
40 Stibolt, Johanne Sophie Amalie  København (Copenhagen) I9985
41 Tønder, Margrethe Cathrine  21 jun. 1721København (Copenhagen) I64624
42 Ulfeldt, Mogens  København (Copenhagen) I3175
43 Urne, Hans  24 okt. 1626København (Copenhagen) I48145
44 Ursin, Peder  13 maj 1785København (Copenhagen) I64758
45 Viffert, Christence Corfitzdatter til Næs  7 aug. 1604København (Copenhagen) I7308
46 von Ahlefeldt, Henrik  19 mar. 1718København (Copenhagen) I39034
47 von Barner, Hartvig Gottfried II. Linjen Vedbygård  6 apr. 1811København (Copenhagen) I30904
48 von Blücher af Altona, Gustav Carl Frederik greve  København (Copenhagen) I32215
49 von Gähler, Carl Ulrich  14 feb. 1731København (Copenhagen) I63069
50 von Gähler, N.N.  17 sep. 1726København (Copenhagen) I63067

1 2 Næste»



Bisættelse

Match 1 til 1 fra 1

   Efternavn, Fornavn    Bisættelse    Person-ID 
1 Moth, Sophie Amalie grevinde  14 feb. 1719København (Copenhagen) I1738

Hjemmedøbt

Match 1 til 14 fra 14

   Efternavn, Fornavn    Hjemmedøbt    Person-ID 
1 Danneskiold-Samsøe, Christian Valdemar greve  3 maj 1864København (Copenhagen) I22788
2 Danneskiold-Samsøe, Christiane Charlotte grevinde  8 jul. 1698København (Copenhagen) I9325
3 Danneskiold-Samsøe, James Christian Carl Sophus lensgreve  24 maj 1900København (Copenhagen) I42056
4 Danneskiold-Samsøe, Knud greve  10 apr. 1901København (Copenhagen) I42057
5 Danneskiold-Samsøe, Margrethe Vibeke komtesse  3 maj 1896København (Copenhagen) I42055
6 Dorph, Marie  26 nov. 1865København (Copenhagen) I11364
7 Iuel, Niels Rudolph  22 maj 1830København (Copenhagen) I9258
8 Lindholm, Ellen Elisabeth  24 jan. 1859København (Copenhagen) I11718
9 Skeel, Holger Frederik til Det Skeel'ske Majorat  2 apr. 1785København (Copenhagen) I8873
10 Tramp, Sophie Juliane Charlotte komtesse  10 dec. 1844København (Copenhagen) I1870
11 von Bülow af Radum, Carl Adolph til Nagbølgaard  28 jan. 1813København (Copenhagen) I155
12 von Gersdorff af Krischa, Nanna Charlotte  10 okt. 1865København (Copenhagen) I82115
13 Wedell-Wedellsborg, Adamine Gottlobine komtesse  22 maj 1760København (Copenhagen) I31643
14 Zachariae, Dagmar  28 maj 1878København (Copenhagen) I35157

Konfirmation

Match 1 til 1 fra 1

   Efternavn, Fornavn    Konfirmation    Person-ID 
1 Holbek, Vilhelmine Marie  13 okt. 1878København (Copenhagen) I11289

Stilling

Match 1 til 1 fra 1

   Efternavn, Fornavn    Stilling    Person-ID 
1 Waldorff, Hans Christian  1 maj 1894København (Copenhagen) I86411

Gift

Match 1 til 50 fra 787

1 2 3 4 5 ... 16» Næste»

   Familie    Gift    Familie-ID 
1 Adams / von der Maase   F40249
2 Adeler / Ravn  14 jul. 1900København (Copenhagen) F18836
3 af Danmark og Norge / von Mecklenburg-Schwerin  21 okt. 1774København (Copenhagen) F3192
4 af Danmark og Norge / von Sachsen  5 okt. 1634København (Copenhagen) F8297
5 af Gyldenfeldt / af Gyldenfeldt  8 nov. 1861København (Copenhagen) F32613
6 af Gyldenfeldt / af Gyldenfeldt  23 okt. 1862København (Copenhagen) F32609
7 af Gyldenfeldt / Garlieb  6 jul. 1853København (Copenhagen) F32600
8 af Gyldenfeldt / Hendrichsen  19 nov. 1876København (Copenhagen) F32621
9 af Gyldenfeldt / Wang  23 okt. 1891København (Copenhagen) F32604
10 Ahlefeldt-Laurvig / Capelle  27 sep. 1900København (Copenhagen) F5055
11 Ahlefeldt-Laurvig / Købsted  28 okt. 1955København (Copenhagen) F15093
12 Ahlefeldt-Laurvig / Meyer  2 nov. 1932København (Copenhagen) F2293
13 Ahlefeldt-Laurvig / Scavenius  22 mar. 1906København (Copenhagen) F2304
14 Ahlefeldt-Laurvig / von Gohr  12 sep. 1899København (Copenhagen) F2300
15 Ahlefeldt-Laurvig-Lehn / Hansen-Nord   F2289
16 Ahlefeldt-Laurvigen / Ahlefeldt-Laurvigen  18 dec. 1906København (Copenhagen) F15061
17 Ahlefeldt-Laurvigen / Bech  16 okt. 1878København (Copenhagen) F15044
18 Ahlefeldt-Laurvigen / Daue  20 okt. 1857København (Copenhagen) F13380
19 Ahlefeldt-Laurvigen / Just  4 apr. 1916København (Copenhagen) F15054
20 Ahlefeldt-Laurvigen / Koefoed  14 sep. 1929København (Copenhagen) F5003
21 Ahlefeldt-Laurvigen / Krag-Juel-Vind-Frijs  11 jul. 1818København (Copenhagen) F2223
22 Ahlefeldt-Laurvigen / Musaeus  19 maj 1886København (Copenhagen) F2251
23 Ahlefeldt-Laurvigen / Ryge  27 mar. 1848København (Copenhagen) F4748
24 Ahlefeldt-Laurvigen / Schulin  11 aug. 1843København (Copenhagen) F1725
25 Aller / Hoppe  4 okt. 1829København (Copenhagen) F33254
26 Andersen / Knuth-Conradsborg  27 maj 1965København (Copenhagen) F27263
27 Anker / Sneedorff  19 feb. 1816København (Copenhagen) F34011
28 Arboe / Krabbe af Damsgaard  26 jun. 1859København (Copenhagen) F16684
29 Arctander / von Linstow  16 aug. 1826København (Copenhagen) F5449
30 Aurilesius / Winstrup  1628København (Copenhagen) F4312
31 Bache / Ahlefeldt-Laurvigen  20 jan. 1893København (Copenhagen) F2399
32 Balslev / Boesen  1 maj 1833København (Copenhagen) F19565
33 Balslev / Boesen  12 jun. 1839København (Copenhagen) F19563
34 Balslev / Lange  9 apr. 1757København (Copenhagen) F19561
35 Bang / Black  25 okt. 1850København (Copenhagen) F10778
36 Bang / Schuurmann  15 jun. 1735København (Copenhagen) F18674
37 Banner / von der Kuhla  16 jan. 1710København (Copenhagen) F14794
38 Banner / von Schulte  18 maj 1651København (Copenhagen) F9949
39 Bardenfleth / Brandt  26 jan. 1888København (Copenhagen) F1856
40 Bardenfleth / Schmettau  3 okt. 1832København (Copenhagen) F1848
41 Barnekow / Skeel  5 aug. 1660København (Copenhagen) F2672
42 Bartholin / Bartholin  8 aug. 1726København (Copenhagen) F28278
43 Bartholin / Fincke  22 nov. 1612København (Copenhagen) F14893
44 Bartholin / Worm  26 maj 1735København (Copenhagen) F14912
45 Bartlin / Müller  2 dec. 1655København (Copenhagen) F14916
46 Bechgaard / Wichmand  27 jan. 1917København (Copenhagen) F10540
47 Bechshøft / Tramp  11 nov. 1911København (Copenhagen) F2230
48 Beck / Bille  5 sep. 1602København (Copenhagen) F1828
49 Beck / Grubbe  9 maj 1647København (Copenhagen) F1300
50 Becker / Iversdatter  11 dec. 1671København (Copenhagen) F27549

1 2 3 4 5 ... 16» Næste»



Skilt

Match 1 til 1 fra 1

   Familie    Skilt    Familie-ID 
1 Moltke / af Gyldenfeldt  6 sep. 1939København (Copenhagen) F32713

Forlovet

Match 1 til 1 fra 1

   Familie    Forlovet    Familie-ID 
1 Gyldenstierne / Gyldenstierne  aug. 1559København (Copenhagen) F33107